Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Európa > Délkelet-Európa > Görögország


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-09-14, 14:20   #1 (permalink)
Hivatásos témaindító
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 72
Hírnév szint: 15
Utazás a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Zakynthos

Sokaktól hallani Zakynthos-ról a Görög szigetről a Jón-tengeren, Korfu -tól délre.

Ki járt már Zakynthoson, akár autóval, akár repülővel? Van aki esetleg épp most tervez oda utazni?
Utazás nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-09-21, 18:46   #2 (permalink)
dru
Új tag
 
Csatlakozott: 10-09-21
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
dru a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mi saját szervezésben autóval voltunk Zakynthoson és nem bántuk meg. 1 nap alatt oda lehet érni, ha van váltott sofőr és ebben már a kompozás is benne van. Igaz célszerű este 9 környékéig odaérni, mert éjjel nem járnak.
Menetrend itt: http://www.zanteweb.gr/transportation.html#FERRY

Egyaránt vannak homokos és sziklás tengerpartok a szigeten. Látnivaló is akad bőven, például a Navagio öböl, vagy a kék barlang, világítótornyok. Egy Zakynthos körüli hajóútra is érdemes befizetni!

Sokak szerint kicsit zsúfolt, de szerintem nem volt vészes. Úgy tudom buszos és charter járatos utakat is szerveznek oda, de mint fentebb írtam autóval sem kivitelezhetetlen.
Nem az a tipikus Görög hangulatú hely, inkább a pörgős bulizós társaságoknak való.
dru nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-10-07, 15:14   #3 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mi repülővel utaztunk és Tsilivi, Tragaki nevű részén foglaltunk egy nagyon jó apartmant, kb. 40 méterre az Amboula beachtől. Itt gyönyörű homokos a tengerpart és a víz is lassan mélyül. Ezen a nyugodt részen kevesen vannak és tényleg lehet pihenni.
Zakynthos természeti szépségekben gazdag, de épített látnivalója alig van. Az 1957-ben történt földrengés szinte mindent lerombolt.
Autót érdemes bérelni, mert így körbe lehet járni a szigetet kényelmesen 2-3 nap alatt. Az úthálózat elég pocsék és a kitáblázottság méginkább. Eltévedés nélkül nem igen lehet megúszni, de mivel kicsi a sziget előbb-utóbb rátalálunk a helyes útra.
A nagyon szép Xigia beachen kénes a tenger vize. Makrisgialosból üvegfenekű hajóval mentünk megnézni a csodálatos Kék-barlangokat, így láttuk az alattunk lévő élővilágot is. A Navaggio-öböl (Hajóroncs-öböl) szerintem fenntről szebb, mint lenn. Ide Volimesből vettük az irányt, ahol nagyon szép kézi készítésű terítőket, szőnyegeket stb. árulnak.
Gyönyörű Porto Vromi is, de Keri is szép látvány. Laganas a fiatal, bulizni vágyó fiataloknak való, mert túl sok a neveletlen, hangos angol fiatal, akiket a pihenésre vágyók nem biztos, hogy könnyen elviselnek. Gerakas, a Teknős-sziget, Bohali és Zakynthos város is megér egy látogatást.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-08, 20:58   #4 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-22
Összes hozzászólás: 22
Hírnév szint: 0
Kvacs a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nagyon sok dolgot tudsz Görögországról és Zakynthosról is. Privátban meg tudod nekem írni az apartman elérhetőségét?
Igen jól hangzik, amit írtál. Nem Zakynthost terveztük, sőt már idén akartunk utazni, de jövőre mindenképp mennénk.
Kvacs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-15, 17:00   #5 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Pár fotó Zakynthosról.
Csatolt kicsinyítések
zakynthos-tn_1photo02_6.jpg   zakynthos-tn_1photo04_8.jpg   zakynthos-tn_1photo13_11a.jpg   zakynthos-tn_1photo15_13a.jpg   zakynthos-tn_1photo04_1a.jpg   zakynthos-tn_1photo20_17a.jpg   zakynthos-tn_1photo01_1a.jpg   zakynthos-tn_1photo02_2a.jpg   zakynthos-tn_1photo07_7a.jpg   zakynthos-tn_1photo08_8a.jpg   zakynthos-tn_1photo16_16a.jpg   zakynthos-tn_1photo20_20a.jpg  

kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-15, 22:03   #6 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Nem gondoltam volna, hogy a Hajóroncs-öböl azért Hajóroncs-öböl, mert ott rozsdásodik egy teknő. Félelmetes.

Gondolom érdekes is, de azért mégiscsak jobb lenne, ha eltakarítanák. Vajon miért nem tüntetik el onnan?
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-10-16, 13:12   #7 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Miért kellene eltüntetni a hajóroncsot, hiszen az a fő látványossága az öbölnek?! A Navaggio-öböl ettől a roncstól válik igazán érdekessé. Egyébként nem mindíg lehet kikötni a partjánál, mert időnként nagyon erős szél fúj arra. A víz nagyon gyorsan mélyül, kb. 1 méterre a parttól már majdnem teljesen ellepi az embert. A képek is csalókák, mert nem homokos a partja, hanem olyasmi fehér kő borítja főleg a vízhez közel, mint a murva. Az öböl hátsó része már homokkal kevert murva, de azért úszócipő viselése nem árt, ha valakinek érzékenyebb a talpa.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-05, 10:44   #8 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Mert egy roncs és bár lehet érdekes, de egyben egy nagy környezetszennyező tájidegen dolog is.

Én jobb szeretem a maga természetességében a tájakat.
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-05, 13:36   #9 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 10-08-12
Összes hozzászólás: 171
Hírnév szint: 14
kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.kvalcsi már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Vicic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Mert egy roncs és bár lehet érdekes, de egyben egy nagy környezetszennyező tájidegen dolog is.

Én jobb szeretem a maga természetességében a tájakat.
Szia!

Szerintem ott az öbölben nem szennyezi a környezetet a hajóroncs. Egyébként én tájidegennek sem mondanám, mert nem úgy vitték oda a roncsot, hanem egy vihar sodorta oda az egykori csempészhajót. Sajnos a hajótörések időnként hozzá tartoztak az életünkhöz.
Ettől a roncstól egyedi az öböl és ezért keresi fel több ezer túrista.
kvalcsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-12-28, 22:30   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-12-28
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
nmelinda a hírnévhez vezető út elején jár.
Smile

Aki megteheti ne hagyja ki Zakynthost!
Mi idén, augusztusban voltunk ezen a csodás szigeten és azóta napról-napra, egyre jobban visszavágyom!!
A táj csodálatos, lehet el sem hinném, ha nem a saját szememmel látom.
Mi Agios Sostis nevű falvacskában szálltunk meg itt található a Teknős (Marathonisi) sziget.
Maga Zakynthos látnivalókban gazdag, nekem kevésnek bizonyult az ott töltött 8 nap, hogy mindent megnézzek.
Laganas valóban pörgős, fiataloknak való hely!!!
nmelinda nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 11:18   #11 (permalink)
Moe
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Moe a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Mi 2 éve voltunk, utazási irodával, busszal.
Hihetetlen szép hely.
Maga az út jó volt, mert ez az iroda nagyon jól csinálta és megbízhatóak is mindenben. De rohadt hosszú volt. Mire odaértünk, úgy néztem ki, mint aki 2 napja nem aludt. Az összes fotón ilyen meggyötört fejem van.
Emlékezetes maradt az, amikor éjjel beléptünk Görögbe és a kb. 3 órás szerpentines részen mentünk. Kopp sötétség, szakadékok, éles kanyarok, a busz meg is csúszott. Akkor megijedtem, gyomrom görcsbe rándult és onnastól végig hányingerrel küzdöttem. De csodás volt mégis és az a táj!! A sziklák, a növények.
Zaki tényleg nem görögös hangulatú, mert a földrengés majdnem mindent ledöntött, így a házak már modernek. De a táj meg olyan szép, hogy kárpótolja.
A sziget belsejében vannak görögös régi falucskák, régi házakkal. Sok helyen az utca olyan keskeny, hogy 1 kocsi fér el.
Az Ibéria apartmanban voltunk, nagyon szép volt, az ágy baldachinos. Ez Agios sostishoz van közel, de lehet az utazási iroda foglalja, mert ki volt táblázva.
Voltunk egésznapos hajóúton, gyönyörű volt. A Navaggiohoz nem tudtunk kikötni, mert olyan hullámok voltak, hogy páran pánikoltak is.
1 napra béreltünk robogót meg kocsit (6-an), bejártuk a szigetet a part mentén. Ezt nagyon ajánlom!
Fizettünk elő vacsikat egy étteremben minden estére. Ezt legközelebb nem fogjuk választani, mert bár olcsóbb volt így (ha jól emlékszem 9 E/fő/vacsi), de minden nap ugyanazokból az alapanyagokból csinálták a kaját. De persze ez változó lehet helyenként.
Egyik reggel korán keltünk és megnéztük a teknőst Laganasnál a kikötőnél. Akkor etetik. Nagyon szép, le is fotóztuk. Laganasnál ha továbbmegyünk, Kalamakihoz (olyan 40 perc séta), ott szinte senki nincs a parton, kihalt, szelíd hullámok, lassan mélyülő, látszanak a szigetek. Óriási élmény volt nekem, mert szeretem az ilyen nyugodt helyeket. Visszafelé meg pár lépés és a nyüzsgő Laganasban vagy, ahol tele van fiatalokkal, angolokkal, akik bulizni jöttek leginkább.
Mi 1 hétre mentünk, utazással együtt 9 nap, de nem volt elég. Kb. a 3-4. napon éreztem azt, hogy kikapcsoltam totálisan az itthoni dolgokból, munkából, stresszből és már alig maradt pár nap pihenni. 2 hét kellett volna.
Az utazás 2 főre 240.000 FT volt. 67.000 Ft/fő az utazás és szállás, főszezonban, 100.000 Ft a költőpénz 2 főre úgy, hogy mindent megvettünk amit szerettünk (ésszerűen). Kompdíj vagy 5000 Ft volt.
Remélem egyszer még eljutok
Moe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 11:19   #12 (permalink)
Moe
Új tag
 
Csatlakozott: 11-03-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Moe a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Jajj, szerintem a hajóroncs ottléte elengedhetetlen a hatáshoz. Épp az adja a lényegét, nélküle egy szép öböl lenne csupán.
Moe nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-28, 12:15   #13 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-26
Összes hozzászólás: 17
Hírnév szint: 0
Vicic a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ok. Ha ennyire mondjátok ezt a hajóroncsot, akkor véleményem visszavonom egész addig, míg személyesen meg nem nézem azt az öblöt.

Moe! Kérdezhetek?

A 9 eur/fő/vacsora nem tűnik nekem kedvezményesnek. Ennyiből úgy gondolom bármelyik étteremben ki kellene jönni. Ennyire magasak az árak ott?
Vicic nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-12, 23:22   #14 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-12
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Mrs.Carretta a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Zakynthos

Aki Zakynhtosra akar utazni,ajánlanám Aghios Sostist. Egy csendes kis paradicsom,főleg családosoknak ajánlom. Aki bulizni akar átmehet Laganasba,7 km-re van,ott zajlik az élet éjszaka.
Mi kocsival voltunk,2 napot utaztunk,megszálltunk egy éjszaka Paráliában. Utólag láttuk,hogy Pestről indul repülő,most jó árban ajánlják,60ezer forint körül/fő. Ha 2 személy megy akkor is megéri,mert a benzin és a rengeteg autópálya díj majdnem ugyanannyiba kerül 2személyre,kb. 20ezer a különbség,annyiért pedig megéri,hogy nem 17 órát utazol (amit 2 nap alatt sem tudsz kiheverni),hanem repülővel csak 2,5 óra az út. Megiszod reggel a kávédat itthon és délben már ott ebédelsz
Aki eljut Aghios Sostisba,ajánlom az Ole Ole Taverna éttermet,eszméletlenül finom kajákat lehet enni,rugalmas a menü,tehát azt kombinálhatsz össze,amit akarsz. A tulajok,Andreas és Roberto végtelenül kedvesek,viccesek,segítőkészek. A taverna(terasz) egy álom,csupa virág,romantikus,családias. Ja,és van gyereksarok is a piciknek,ahol játszhatnak. Nem szabad kihagyni!!! Árban is jók,de a kaják mindőségét és ízvilágát illetően a legjobbak! Hamarosan feltöltök egy kis videót vele a You Tube-ra,ott megnézhetitek.
Bármi kérdés van segítek!
Mrs.Carretta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-14, 12:42   #15 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-12
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Mrs.Carretta a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Itt van a kisfilm az Ole Ole Taverna étteremről,érdemes megnézni:
Mrs.Carretta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-03-01, 21:50   #16 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-03-01
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Pufferhal a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok ! En 5 eve Zakynthoson elek ,felesegem helybeli , most mar egy eves csemetem is felig, van egy kisebb motorcsonakom , szabadmerulok . es szigonyos horgaszom . Ismerek mindent mint a tenyerem , es ha barkinek segitseg kell
csak irjatok egy mailt ami nyilvanos a forumon , es szivesen segitek !
Szuper aktiv programok vannak amit nem nagyon ismer a nagykozonseg . Vitorlazas , peca , bicikli tura (csucs a vezeto ) . Apartmanok , vannak nagyon jo minoseguek jo aron , sajnos nem nagyon reklamozzak , inkabb az alsobb kategoriat .
Pufferhal nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-04-11, 17:23   #17 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-04-11
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Anyesz a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Pufferhal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok ! En 5 eve Zakynthoson elek ,felesegem helybeli , most mar egy eves csemetem is felig, van egy kisebb motorcsonakom , szabadmerulok . es szigonyos horgaszom . Ismerek mindent mint a tenyerem , es ha barkinek segitseg kell
csak irjatok egy mailt ami nyilvanos a forumon , es szivesen segitek !
Szuper aktiv programok vannak amit nem nagyon ismer a nagykozonseg . Vitorlazas , peca , bicikli tura (csucs a vezeto ) . Apartmanok , vannak nagyon jo minoseguek jo aron , sajnos nem nagyon reklamozzak , inkabb az alsobb kategoriat .
Kedves Pufferhal!

Szeretnék élni az előzőekben felajánlott segítségeddel. Az idén ezt a szigetet szeretném megcélozni a lányaimmal (10-14 nap) és érdeklődöm, hogy tudnál-e segíteni a szervezésben (szállás, autóbérlés, programok) és egy költségkalkuláció is fontos lenne.

Előre is köszönöm
Anyesz nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-06-23, 20:23   #18 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-06-23
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
TERRY a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Pufferhal,pénteken azaz június 28-án érkezünk Tsilivibe,a Premier ap.házba,szívesen felvenném veled a kapcsolatot,érdekelne a peca,és a vitorlázás is!
TERRY nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2014-06-08, 09:44   #19 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-06-08
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
szmagdus a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Puuferhal!
Tudsz javasolni nekünk vmit? Nyugodt csendes helyen szeretnénk lakni 2014.június 29-30tól július 6ig. Kérlek szépen segíts!:-)
szmagdus nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-01-31, 12:06   #20 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 14-10-30
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Marcsi52 a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Egyik kolléganőm is útitársat keres, az egy ágyas felár elkerülése végett. Szeretne ő is eljönni velünk nyaralni. Mi már foglaltunk, ezért is fix minden. A lényeg, hogy szept.12 - 26. között (2 hét) Zakynthos ! Agios Sostis, Ibéria apartman (mi ebbe megyünk), Grand Tours - busszal. Mi Szombathelyről megyünk, de ez nem gond meg lehet beszélni az irodával a társítást, ha valaki más városból jönne. Február végi befizetéssel kb. 68 000 Ft lenne ide és ekkor a 2 hét/fő tokkal vonóval (szállás+busz). Ha valakit érdekel jelentkezzen és mindent megbeszélünk. E-mail címem: horgosim@gmail.com ( itt tudjuk folytatni ) és majd telefonon.
Marcsi52 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2015-06-08, 17:12   #21 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 15-06-08
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Ancsi a hírnévhez vezető út elején jár.
Red face zakyntos

Hello!
Mijen falukat,városokat,strandokat,hajós látnivalók...
Mit ajánlatok a csempész öblön kivül(navigo)
Ancsi nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
Görögország, Jón-tenger, Zakynthos, Zante



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 19:26 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.