Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Az utazás célja > Nászút


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-11-08, 15:48   #51 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

A papírok leadása után nekünk csak a repülési dolgokat kellett intézni. De ez mindenkinek van, aki Mauritiusra utazik. Egy papírt kellett kitölteni a gépen, hogy mikor voltál lázas utoljára, meg ilyen egészségügyi kérdések, mert nagyon félnek a sárgaláztól. Viszont a védőoltás nem kötelező. A másik papír szintén a gépen volt, hogy meddig maradunk és melyik szállodában. Esküvővel kapcsolatban nem volt ügyintézés.

A szállodában találkoztunk az esküvői kordinátorral, időpont alapján. Akkor mutatott egy fényképalbumot, 4-5 csokorral, meg kitűzővel, hogy milyet szeretnénk. Mutatott fotót a tortáról, hogy mindenkinek olyat szoktak adni, jó lesz e. Nagyon finom, gyümölcsös torta volt. Extrába lehet kérni az asztalra virágdíszt, meg a hajadba is virágdíszt, ezért már fizetni kell, meg a zenéért is. Az esküvő helyszíne szabadon választható a szálloda területén belül, de ha árnyékot is akartok, akkor érdemes a szalmatető alá vonulni, mert délután 3kor tartják az esküvőt. Mi a szállodától kértünk tanút, de lehet bármelyik vendég is az. Az esküvői koordinátor mondta meg azt is, hogy két nappal az esküvő előtt reggel 8-ra jön értünk a sofőr, aki bevisz a belvárosba papírt intézni. Egy nagyon jó fej emberke vitt minket mindenhova, soron kívül bevitt minket. Egy délelőtti program volt. Délután a Mahébourgi anyakönyvvezetőhöz mentünk egyeztetni. Felmérte a nyelvtudásunkat, megbeszéltük a részleteket. Valami papírt kaptunk, hogy mi milyen házasságot szeretnénk, ezt az esküvőre döntsük el. Nem értettük tisztán, de valami olyasmi volt, hogy anyagi közösséget szeretnénk, vagy nem. Azt mondta, hogy készüljünk kis szöveggel, miért házasodunk össze, de neki elég ha annyit mondunk I love you. Így mi annyit mondtunk. A miénk nagyon kötetlen szertartás volt, igazából inkább beszélgetés, aminek során a férjemet eltiltották Sharon Stonetól. Kb fél óráig tartott, utána kb fél óra fényképezkedés volt. A fényképész benne volt a csomagban. Csinált 200 képet, amit még aznap este megkaptunk kicsinyített formában, és 36-ot választhattunk belőle ingyen, a többit talán 2 euróért. Ezeket másnapra megkaptuk. Mondjuk mi a fényképésszel egyezkedve megvettük a többi képet is.
A vacsorára több alternatíva volt, mi végül a tengerparti étterembe ettük meg, de a többi vendégtől kicsit távolabb ültünk. Megkaptuk a maradék pezsgőt (gyakorlatilag új üveggel) meg a tortát, amit elosztottunk a többi vendégnek. Két menüből választhattunk.
A szálloda nekem nagyon tetszett, még nem voltam ilyen elegáns helyen. Próbálok feltölteni róla képeket, remélem sikerül, és akkor meg tudod nézni.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok. Nekem még mindig nagy élmény, bár már régen volt.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-11-08, 22:27   #52 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-07
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
B_Viki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia,
Köszönöm szépen a gyors választ. Nagyon jól hangzik, igazi romantikus esküvő, ami tényleg rólatok szólt!
B_Viki nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-11-08, 22:41   #53 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Fényképek a szállodáról

Néhány fénykép kifejezetten a szállodával és (mások) esküvőjével kapcsolatban, amit ott helyben láttunk:

Szobánk és a kilátás a szobából:
kuelfoeldi-eskuevo-p1010821.jpgkuelfoeldi-eskuevo-p1010346.jpg

Étterem és ahova az esküvő utáni vacsorát kértük:
kuelfoeldi-eskuevo-p1010324.jpgkuelfoeldi-eskuevo-p1010697.jpg

Medence nappal és sötétben:
kuelfoeldi-eskuevo-p1010409.jpgkuelfoeldi-eskuevo-p1010396.jpg

Két pár esküvője, rajtuk Fred a fényképész is:
kuelfoeldi-eskuevo-p1010360.jpgkuelfoeldi-eskuevo-p1010789.jpg

Tengerpart a szobánk elől:
kuelfoeldi-eskuevo-p1010403.jpg
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-03-29, 10:30   #54 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Elég régen írt ide mindenki. Tavaly még csak tervezgettétek az esküvőt. Remélem azóta sikeresen túl vagytok rajta. Csak úgy kíváncsiságból kérdezem, kinek hogy sikerült? Ha ráértek, írjatok egy kis élménybeszámolót!
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-17, 22:33   #55 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-07
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
B_Viki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Megjöttünk friss házasként Mauritiusról. Csodálatos út volt, az esküvő pedig igazi álom volt. Kicsit más volt, mint az Editéké, mert nekünk az anyakönyvvezető beszédet mondott, de szépet. Majd mi is fogadalmat kötöttünk. Utána pedig az anyakönyvvezető által mondott fogadalomtétel jött. De szép volt, hűséget, örök szeretet fogadtunk.
Akartam képet felrakni, de nem megy!! Segítsen valaki!!
Mert nagyon furcsa fényviszonyok voltak, és gyönyörű képek születtek.

Viki
B_Viki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-17, 23:48   #56 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-07
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
B_Viki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Hát remélem sikerül...

kuelfoeldi-eskuevo-dsc_2692.jpg

kuelfoeldi-eskuevo-dsc_2725-2.jpg

kuelfoeldi-eskuevo-dsc_2820.jpg

És igen!!!
B_Viki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-05-18, 15:23   #57 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Fantasztikus képeitek vannak. Látom neked is frangepani a csokrod, és ti is a laza fehér nadrág és ing kombinációt választottátok. Nekünk is így volt. A fényképek ebben a felhős időben olyan jól néznek ki. Azért remélem volt napsütéses fotó is.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-21, 01:26   #58 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Zsuzska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
pannika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
szia Zsuzska,tudnal nekem kontaktot adni??minket is erdekelne,elöre is köszi a valaszodat
Szia Pannika!

Ottónak hívják és ez az email címe: info@haringphotography.com
Nagyon jól megszervezi az egészet. Megcsinálja a fotókat is. Kicsit sajnáljuk, hogy videót nem kértünk, de már mindegy.
Zsuzska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-21, 01:37   #59 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-01-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Zsuzska a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
sorszan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt a mindenit! Ez nem semmi.. tényleg jó ár, ennyiből Mo-n tuti nem lehetne kihozni!
Miami eszméletlen jó hely volt! Ez tényleg Amerika! Csak az a baj, hogy az esküvő után Görögországba, Horvátországba Olaszba már nem nagyon van kedved menni.
Zsuzska nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-22, 12:06   #60 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-08-04
Összes hozzászólás: 24
Hírnév szint: 0
etrex a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Ez csak akkor van így, ha az ember évente egyszer tud menni és annak adná meg a módját. Nem hiszem, hogy ha valaki azt mondaná neked miután hazajöttél, hogy átugorhatsz vele valahova a "közelbe", akkor visszamondanád.

Gondolj csak arra mennyi amerikai vágyik Olasz, Görög, vagy Spanyol nyaralásra!

B_Viki! Jók a képek. Jól látom, hogy nem volt tökéletes az idő aznap?
Viszont az nagyon tetszik, hogy a fényviszonyokat kihasználva ebből még jól is jöttetek ki.
etrex nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-27, 15:04   #61 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-27
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
mollie a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Harzol és Edit,

először is szeretném megköszönni a sok segítséget, amit a fórumon olvashattam a hozzászólásotok kapcsán.Párommal nekünk is Mauritiuson lesz az esküvőnk szeptemberben és nekünk is a Le Preskil Beach szállodában. Amennyiben lenne időtök, írnátok egy pár sort, esetleg tanácsot tudnátok adni, hogy mire figyeljünk, mit kerüljünk a szállodában, ill. az esküvő szervezése / lebonyolítása kapcsán?
Nagyon köszönöm előre is.
mollie nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-06-28, 14:01   #62 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves mollie!

Először is gratulálok, nagyon szép lesz az egész biztosan. Amik hirtelen eszembe jutnak: A szálloda bármelyik részére választhatjátok az esküvői ceremóniát, nem kötelező a szalmakunyhóba. Lehet a parton, a füvön, bárhol, ahol nektek tetszik, de a szálloda többi nyaralóját nem zavarhatja. Mi először a pálmafák alá szerettük volna, de ott tele volt napozóval, így végül maradt a kunyhó. Arra készüljetek, hogy a fényképek miatt a kunyhó két oldala valami fóliával védve van a széltől, így hiába van árnyék, nagyon meleg van alatta.

Nem tudom, hogy szeretnél e fátylat, de érdemes meggondolni. Nekem az enyhe szélben folyamatosan vízszintesen állt, végül betűrtük a ruhám alá, vagy úgy ölelt a férjem, hogy hátul lefogta a fátylam.

A vacsorával volt egy kis gondunk. Az esküvő után pincér szolgálja fel a vacsorát előre meghatározott menüből. Ezt mi választhattuk ki, volt mindenből 3 féle. (előétel, főétel, desszert) Sajnos az ételek nevét mi nem értettük (a szavakat igen, de ebből nem jöttünk rá, mi az étel, meg sok fűszer is ismeretlen volt), így esett, hogy én valami marhahúst választottam előételnek, és nyerset kaptam. Nem is ettem meg.

Az ágyba reggelivel is vigyázni kell. Előre meg kell adni egy étlapon hogy mit szeretnétek. Írjatok rá mennyiséget is! Mi nem írtunk, így aztán noha mindketten palacsintát kértünk, csak egy adagot hoztak. (Egyébként mindenből csak egy adagot adtak.)

A szervezéssel egyébként nem volt szinte semmi dolgunk, minden nagyon olajozottan ment.
B_Viki írta, hogy ők külön fotóst fogadtak, mert a szálloda fotósa csak a ceremóniát és utána fényképez, az előkészületeket (öltözés, haj, smink) nem. Érdemes előtte kicsit körülnézni a kertben, mert a szokásos fotók mellett ha van bármi kreatív ötlet (napágyban fotó, fűben fekve, tengerben medencében fotó, vízisiéles közben ...) akkor azt is megcsinálja.

Nekem ennyi jutott eszembe, de ha van konkrét kérdésed, írd meg nyugodtan. B_Viki is biztosan szívesen válaszol, vagy egészít ki, ha van még ötlete.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-07, 20:44   #63 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-07
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Szandy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Sziasztok!

Jár még fel ide valaki? ha igen írna üzenetet lenne egy pár kérdésem!! szandycica4@freemail.hu előre is köszönöm!!!
Szandy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-08, 12:34   #64 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Szandy!

Igen, én még fel szoktam nézni a fórumra. Mivel nekem nagyon bejött az esküvőm külföldön, szívesen segítek ha tudok bármiben. Írjál nyugodtan!
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-08, 22:31   #65 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-07
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Szandy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sya! Esetleg tudnál segíteni az elindulásba? h merre menjünk? meik utazási irodába meg ilyenek? meg adtam az előbbi hozzászólásba az email címem ha esetleg ráérsz egy kicsit több ideig akkor írhatnál: hogy hogy is van mi Horvátországon gondolkozunk az talán olcsóbb mint más szerintem... köszönöm Szia!!
Szandy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-09, 09:27   #66 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!

Mi elsősorban Budapesti utazási irodáknál jártunk.
http://kulfoldi-eskuvo.lap.hu/ oldalon fel van sorolva sok olyan
utazási iroda, akik foglalkoznak ilyesmivel. Amit mi néztünk, hogy
olcsó, az a talán a http://weddings.heliotopos.net/weddingshome.html
Görögországban. Ha nem pestiek vagytok, akkor sincs gond, mert vagy
e-mailben adnak árajánlatot, vagy postán elküldik az aktuális
prospektusukat, amiből lehet válogatni. Arra figyeljetek, hogy sok
helyen nem hivatalos a ceremónia, ilyenkor itthon is össze kell
házasodni. Ha hivatalos, akkor legyen itthon honosítható. Ezt a helyi
anyakönyvi hivatalban meg tudják mondani, és azt is, mi kell a
honosításhoz.

Sok sikert a szervezéshez!
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-15, 22:32   #67 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-07
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Szandy a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia B_Viki!! Esetleg te is tudnál írni a tapasztalataidról? előre is köszönöm neked!!
Szandy nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-08-20, 07:37   #68 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-18
Hely: Miami
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Otto - Miami a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Miamiban elo fotos vagyok.

Szivesen segitek floridai eskuvok megszervezeseben!

Mellekeltem par kepemet. Remelem tetszenek.



















Azoknak ajanlom az eskuvot Miamiban, akik valami kulonlegesre vagynak.

Az eskuvod es az eskuvoi kepeid garantaltan kulonlegesek lesznek! Nincsenek divatjamult gorcsos pozok!

Az ev barmelyik honapjaban/heteben lehet hazassagot kotni itt Floridaban mert itt egesz evben jo az ido. Johettek Ujevkor is! Osszekotheted a naszutadat az eskuvoddel!

Maga az eskuvo itt Miamiban sokkal egyszerubb es sokkal olcsobb mint a Magyarorszagi eskuvo.

Irjatok emailt ha szeretnetek Miamiban/Floridaban az oceanparton meghazasodni.
Az email cimem: info@haringphotography.com
Telefonszamom: + 1 786 444 9743

Udv Otto
Otto - Miami nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 12:49   #69 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-09-26
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
D_Anett a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A párommal mi is külföldi esküvőt szeretnénk, jövő tavasszal vagy ősszel. Uticélnak, Barbados, St. Lucia, ill. Mauritius közt gondolkodunk.

Abban tudnátok-e nekem segíteni, hogy melyik a legmegbízhatóbb utazási iroda Bp-en, ez ügyben. 2 láttam ami egész jónak tűnik(Coral Tours, és a Travelcity).

Tudtok megbízható irodát ajánlani? Kedves Viki és Mollee, ti melyikkel utaztok/utaztatok, ha szabad érdeklődnöm?

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

Üdv.Anett
D_Anett nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 18:30   #70 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-07
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
B_Viki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Anett! Mi egy brit utazási irodával mentünk, ami úgy történt, hogy a neten keresgéltem és "véletlenül" kitöltöttem az ajánlatkérő ívüket. Mivel ők csak Mauritiusra vannak specializálódva, olyan bőséges kínálatot senki nem tudott nyújtani, mint ők. Árban is jók voltak. Annyit kellett nekünk intézni, hogy Londonból indultunk Mauritiusra és oda nekünk kellett az utazást megoldani. Kb 100 olyan kérdésünk volt, hogy mennyibe kerül, ha előbb megyünk, később jövünk, ha ezt akarjuk, ha azt akarjuk stb. Már én éreztem magam kényelmetlenül, de hihetetlenül segítőkészek voltak.
Ha van további kérdésed Mauritiusszal kapcsolatban írj nyugodtam privát emailt is!

Viki
B_Viki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-09-26, 18:35   #71 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-11-07
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
B_Viki a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Mollie!

Én most úgy és úgy irigyellek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bevallom nőiesen, amikor a repülőnk befordult a rendes pályájára és még egyszer láttuk a Le Preskil hotelt én még sírtam is! Életünk legszebb, legromantikusabb 2 hetét töltöttük ott! Gratulálok az esküvőtökhöz és előre is sok boldogságot! Ha kell infó tőlünk is, írj akár privát üzenetet is!

Viki
B_Viki nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-16, 22:39   #72 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-06-27
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
mollie a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Kedves Mindenki,

hazajöttünk Mauritiusról, ahol szeptemberben volt az esküvőnk.Csodálatos élményekben volt részünk és egy felejthetetlen esküvőben! Egyszerűen hihetetlen a hely és még ott sem akartuk elhinni, hogy ott vagyunk és összeházasodunk. Nagyon boldogok vagyunk, hogy egy ilyen nem mindennapi élményben volt részünk. Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert egy ilyen esküvőről azt hiszem mindenki nagyon szívesen mesél :-))
Akinek szüksége van infora, írjon akár priviben is vagy itt, igyekszem gyakrabban ellátogatni az oldalra és válaszolok a kérdésekre.
Mollie
mollie nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-10-17, 10:54   #73 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Mollie!

Gratulálok! Örülök hogy nektek is jól sikerült. Hidd el, ez az érzés, hogy de jó volt az esküvőm, csak nőni fog az idő múlásával. Mi akárhány esküvőn voltunk azóta, mindig megállapítottuk, hogy a miénk mennyivel szebb és jobb volt. Ha van időd, írj egy rövid (vagy inkább hosszú) élménybeszámolót, milyen volt az egész esküvő-nászút dolog. Hagy nosztalgiázzunk B_Vikivel mi is egy kicsit. És egy két fényképet is feltehetnél, ha nem bánod.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-09, 16:18   #74 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-18
Hely: Miami
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Otto - Miami a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A legfrissebb tengerparti esküvőről készült film rövid változata:

http://vimeo.com/31842846
Otto - Miami nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-02, 10:05   #75 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Egyik munkatársam készült most decemberben Írországban összeházasodni. Hihetetlen, amit a szervezésről mesélt. Végül sajnos nem sikerült nekik. A legfőbb oka a dolognak, hogy az írek nagyon vallásosak. Ők meg mindketten elváltak, és ez a második házasság lett volna. Az egyházi esküvőt eleve lehetetlenné tették ezek a körülmények, de a polgári esküvővel is nagyon szenvedtek. Az összes papírjukat eredetiben kérték, amit ők nem mertek vállalni. (Én sem merném egy idegen országba, idegen embernek postázni az eredeti születési anyakönyvi kivonatot, és a jogerős bírósági végzéseket a válásról.) Ráadásul nekik előre meg kellett nevezni a tanukat, és megadni a személyes adatokat. Tehát nem hívhat be két idegent az utcáról. Így a tanuk utazását, és költségét is nekik kellett volna állniuk. Ez csak rövid verzióban a történet, mindent én sem tudok. Végül úgy döntöttek, itthon lesz 2 fős esküvő, és csak nászútra mennek Írországba.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-14, 19:47   #76 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-18
Hely: Miami
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Otto - Miami a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

A legújabb képek Lauráról és Péterről:
http://www.haringphotography.com/blo...ment-photos-3/

Pár hete házasodtak meg itt nálunk Miamiban.
Otto - Miami nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-14, 19:55   #77 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-08-18
Hely: Miami
Összes hozzászólás: 18
Hírnév szint: 0
Otto - Miami a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Idézet:
Gréti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egyik munkatársam készült most decemberben Írországban összeházasodni. Hihetetlen, amit a szervezésről mesélt. Végül sajnos nem sikerült nekik. A legfőbb oka a dolognak, hogy az írek nagyon vallásosak. Ők meg mindketten elváltak, és ez a második házasság lett volna. Az egyházi esküvőt eleve lehetetlenné tették ezek a körülmények, de a polgári esküvővel is nagyon szenvedtek. Az összes papírjukat eredetiben kérték, amit ők nem mertek vállalni. (Én sem merném egy idegen országba, idegen embernek postázni az eredeti születési anyakönyvi kivonatot, és a jogerős bírósági végzéseket a válásról.) Ráadásul nekik előre meg kellett nevezni a tanukat, és megadni a személyes adatokat. Tehát nem hívhat be két idegent az utcáról. Így a tanuk utazását, és költségét is nekik kellett volna állniuk. Ez csak rövid verzióban a történet, mindent én sem tudok. Végül úgy döntöttek, itthon lesz 2 fős esküvő, és csak nászútra mennek Írországba.
Miamiban csak két dologra van szükségetek:

1. A TE útleveledre, és a
2. párod útlevelére.

Ennyi.
Otto - Miami nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-12-15, 13:43   #78 (permalink)
Új tag
 
EszterChicWeddings logója
 
Csatlakozott: 11-12-14
Hely: Marbella Costa del Sol
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
EszterChicWeddings a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül EszterChicWeddings részére
Alapbeállítás

Sziasztok!

Marbellan (Costa del Sol-on) elo eskuvoszervezo vagyok, szivesen segitek vagy kerdeseitekre valaszolok. Ugy tunik ez egy ismeretlen terulet eskuvo szempontjabol a magyaroknak, en pedig itt elve es csodalva a helyszint szeretnek valtoztatni ezen :-)
EszterChicWeddings nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-02, 18:02   #79 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mariann a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

A párommal úgy tervezzük, hogy Szicíliában kelünk egybe augusztusban.
Az előzőeket olvasva sok segítséget kaptunk. Köszönöm, hogy megosztottátok!
Van esetleg valakinek tapasztalata vagy információja Szicíliáról? Mi még soha nem jártunk ott.
Még egy kérdés: úgy tervezzük, hogy a szűk család is részt venne az esküvőn (szülők, testvérek). Szerintetek az úgy működhetne, hogy mi megszervezünk mindent, és nekik csak az indulás előtt szólnánk?

Előre is köszönöm szépen a véleményeket, tanácsokat!
Mariann
Mariann nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-03, 10:01   #80 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mariann a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok!

Annyi változás van, hogy most úgy néz ki, hogy Szicília helyett Szardínia lesz az esküvő helyszíne.

Szép napot!
Mariann nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-05, 15:36   #81 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Mariann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

(szülők, testvérek). Szerintetek az úgy működhetne, hogy mi megszervezünk mindent, és nekik csak az indulás előtt szólnánk?

Előre is köszönöm szépen a véleményeket, tanácsokat!
Mariann

Mennyire indulás előtt? Elég rugalmas a család ahhoz, hogy mondjuk 2 héttel előbb szóltok, és tudnak menni? Ti fizetnétek az ő útjukat is? Egy napra vinnéd ki őket, vagy többre? Mondjuk egy napra nem érdemes, de akkor a családdal töltöd a nászutad?

A családos esküvő nálunk is felmerült, hogy vagy másik szállodába menjenek, vagy előbb mint mi, és akkor az esküvő után mi maradunk, ők jönnek, de végül csak ketten voltunk, és nem bántuk meg.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-06, 17:38   #82 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-02
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
Mariann a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia!

1-2 héttel előre gondoltuk. A szabadságok miatt nem lesz gond. Mivel családi vállalkozás, így az én részemről nem lesz nehéz megoldani a helyettesítőket. Inkább attól félek, hogy nehogy rosszul essen nekik, hogy kimaradnak a szervezésből, előkészületekből. Ha nélkülük mennénk, az nem lenne nekik gond, mert hoztunk már fel hasonló gondolatot. Így már talán nagyon meglepő sem lesz. De azt nem sejtik, hogy őket is szeretnénk vinni, és azt sem, hogy külföldön szeretnénk megtartani.
Mi szeretnénk fizetni nekik az utat. Még nem igazán voltak külföldön, így nekik is nagy élmény lenne.
Amiatt nem aggódunk, hogy a nászút velük lesz, mert egyik oldalról sem olyanok, hogy ebből gond legyen, és ne hagyjanak magunkra is. Biztos nem olyan lesz, mint kettesben, de ettől nem tartok.
Remélem, hogy jól sülnek el a dolgok.
Ahogy itt olvasgattam, az utazási irodák szinte mindent leszerveznek.
Mariann nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-08, 10:08   #83 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-08
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Leppeni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Sziasztok,

Először is Grétinek üzenem, hogyha a munkatársnőjéket esetleg egy skóciai esküvő érdekelné, abban tudok segíteni. Nincs benne semmi bonyolult. Bátyám kinn él, referencia esküvővel rendelkezik, a párt akár fel is lehet keresni, mert nagyon meg voltak elégedve.

És amiért még ide "tévedtem", hogy én is menyasszony lettem, és külföldi esküvőben gondolkodunk a vőlegényemmel. (nem Skócia, azt már lelőtte a tesóm ) Helyszín egyelőre nincs, de az biztos, hogy tengerparti esküvőt szeretnénk. Nézegettem a lehetséges országokat, de nem nagyon tudom feltérképezni, hogy összesen mennyibe kerülne egy ilyen szervezés. Az egzotikus helyek tetszenek természetesen nekem is jobban, de milliókat nem szánunk erre a dologra, így akár európai is lehet az ország. Nyaralni szoktunk menni, szóval azzal egybekötve gondoltuk megszervezni az esküvőt és a nászutat is természetesen. Amire nagyjából gondolunk: hivatalos esküvő, tengerpart, 4-700 000 Ft körüli összeg, a dátum teljesen mindegy (úgy értem, hogy pl nekünk nem fontos, hogy augusztusban legyen, de persze januárban már nem lehet), kb. 10 nap, nem kell 100 csillagos szállás feltétlenül, all inclusive ellátással (persze jó, ha van, de ne ezen múljon, akkor már inkább érdekesebb helyre szóljon az út).

Tudom, kérhetek árajánlatot sok irodától, magánszemélytől, aki ezzel foglalkozik, de az irodáknál sok lehet a rejtett költség, magánszemélyt meg nem ismerek ezeken a helyeken (aki megbízható, ajánlott).

Így itt kérek segítséget olyanoktól, akik már túl vannak a szervezésen, lebonyolításon.

Köszi előre is, aki tud tanácsot adni az ügyben

Üdv
Leppeni nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-10, 17:19   #84 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Mariann, szerintem feleslegesen aggódsz. Szerintem csak örülnek, ha a szervezésből kimaradnak. Ráadásul a saját tapasztalatom alapján a szervezést az utazási iroda teljesen leveszi a válladról, neked csak ruháról kell gondoskodnod.
Ha így áll a helyzet, akkor nyugodtan szervezzétek az utat, és az esküvőt. Biztosan nagyon jól fog sikerülni .

Leppeni, mi utazási irodánál voltunk, és nem volt semmi rejtett költség. De nem tudom, hogy ők Európába is szerveznek e ilyet. De Indonézia viszonylag olcsón kijött 2009-ben. Mi néztük is, de nem tartottuk az országot biztonságosnak. (Főleg a természeti katasztrófák miatt.) Mi a Tui marathonnál voltunk, akik főleg német utazási irodákkal dolgoznak együtt, így annyi bukta volt a dologban, hogy euróban mondtak árat, és mi abban is fizettünk.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-11, 08:28   #85 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-25
Összes hozzászólás: 39
Hírnév szint: 0
Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Gréti már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kedves Leppeni!

Köszönöm a felajánlást, de a munkatársamék decemberben összeházasodtak Magyarországon, és utána utaztak Írországba nászútra.
Gréti nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-11, 10:35   #86 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-01-08
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Leppeni a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Gréti
Szívesen, ezek szerint kicsit elkéstem az ötlettel Amúgy Facebook-on, ha beírjátok, hogy skócia, esküvő, utazás, vagy ezek valamelyikét, akkor feljön tesóm oldala. Ha netán a jövőben valaki ilyesmin gondolkozik.

Edit

Köszi, megnézem a TUI-t vagyis, már megnéztem egyszer a honlapjukat, de akkor most jobban Indonézia melyik városába szólt a szervezés nálatok, és kb mennyit mondtak végösszegre?
Leppeni nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-15, 20:51   #87 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia!

Végül nem Indonézia mellett döntöttünk, így nem voltak konkrét helyek, és árak sem. Gondolkoztunk rajta, a Karib szigeteken és Mauritiuson, de ezek között inkább az útikönyvek alapján döntöttünk, majd utána kértünk ajánlatot a kiválasztott helyre.

Idézet:
Köszi, megnézem a TUI-t vagyis, már megnéztem egyszer a honlapjukat, de akkor most jobban Indonézia melyik városába szólt a szervezés nálatok, és kb mennyit mondtak végösszegre?
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-01, 09:54   #88 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-01
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Kamilla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Eskuvo a hegyekben

Sziasztok!

Latom, itt mindenki inkabb a tengerpart fele orientalodik, de en felhivnam a figyelmeteket egy masik uticelra is. Nekunk most volt az eskuvonk Ausztriaban es egyszeruen minden meseszep es tokeletes volt. A havas hegyek lelegzetelallitoan gyonyoruek es talaltunk egy szuper hotelt, ahol mindent megszerveznek, nagyon jo szivvel tudom ajanlani oket: http://www.austrian-wedding.com/
Most mar azt is tudjak, hogy a magyar papirokkal mit kell csinalni

Mindenkinek sok boldogsagot! <3
Kamilla nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-01, 19:11   #89 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szia Kamilla!

Kedvcsinálónak nem töltenél fel pár képet? Én nagyon kíváncsi vagyok rá.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-02, 09:23   #90 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-02-01
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Kamilla a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Itt egy par kep, de ezeket "csak" en csinaltam, nem profi fotos.... Felek, nem tudok nekik cimeket adni, de szerintem igy is erthetoek. Az utolson egy labtorlo van, ami az eskuvonk napjan vart bennunket az ajto elott es nekem nagyon tetszett.
Mivel a mi eskuvonk teljesen alap volt (csak mi ketten, semmi csokor, vendegek, diszites, barmi... meg menyasszonyi ruham sem volt ), ezert arrol nem toltok fel kepeket. Inkabb a kornyekhez es a hotelhez szeretnek kedvet csinalni. Egyebkent nekunk annyira egyszeru volt az eskuvonk, hogy a szervezo holgy mindig kerdezgette, hogy tuti nem akarunk-e valami extrat, mert o ahhoz szokott, hogy lovas szan, meg kis kapolna a hegyen es mindenfele kivansagok. Szoval, aki ezt szeretne, itt azt is lehet.
Csatolt kicsinyítések
kuelfoeldi-eskuevo-img_6784.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6791.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6795.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6856.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6861.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6901.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_6993.jpg   kuelfoeldi-eskuevo-img_7031.jpg  
Kamilla nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-03, 12:43   #91 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Nagyon szépek. Amikor Katschbergen síeltünk, ott is volt a sípálya szélén egy templom, és a mellette lévő étterem tele volt téli esküvői képekkel. Le is fényképeztem az egyiket, amin a menyasszony és vőlegény mellett egy csomó síelő is van a képen. Nekem nagyon tetszett, és kedvet is kaptam hozzá, de mi addigra már házasok voltunk.
Az biztos, hogy rengeteg szép helyre lehet menni. Este felrakom a képet is, de ahhoz segítség kell .
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-02-04, 09:34   #92 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Akkor az ígért képek:
kuelfoeldi-eskuevo-p1110983.jpgkuelfoeldi-eskuevo-p1110988.jpg

Sajnos nem a legjobb minőség, de nekem nagyon tetszettek.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 13:16   #93 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Pepi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás külföldi nászút

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Párommal mi is külföldi esküvőben gondolkodunk valami szép, homokos, azúrkék/smaragdzöld tengernél.

Mit ajánlanátok kb 1M forintért? A nászutat egybekötnénk, és olyan 10 npai szeretnénk maradni kb.

Válaszokat előre is köszönöm!
Pepi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-28, 22:32   #94 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

Idézet:
Pepi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Párommal mi is külföldi esküvőben gondolkodunk valami szép, homokos, azúrkék/smaragdzöld tengernél.

Mit ajánlanátok kb 1M forintért? A nászutat egybekötnénk, és olyan 10 npai szeretnénk maradni kb.

Válaszokat előre is köszönöm!
Szia Pepi,

Jó szívvel tudom ajánlani nektek Kubát. Az egyik legszebb, hanem a legszebb fehér homokos tengerpartja van a Karib-térségben. Van olyan esküvő is amelyik nem kerül külön költségbe, csak az illetéket kell kifizetni, és a szállást a hotelben, ami amúgy is fizetendő lenne, ha simán csak nyaralnátok. 1 mft-ből kihozható, ha a rugalmas az időpont, akkor lehet olcsóbban is találni repülőjegyet és nincs nyári szezon sem.

Üdv,
CubaFiesta
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-03-29, 12:18   #95 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-03-28
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
Pepi a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi, megnézem milyen lehetőségek vannak.

Esetleg volt már valaki a török riviérán?
Pepi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2013-01-03, 18:17   #96 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 13-01-03
Összes hozzászólás: 1
Hírnév szint: 0
Reddomino a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás marbella esküvő

Idézet:
EszterChicWeddings eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Sziasztok!

Marbellan (Costa del Sol-on) elo eskuvoszervezo vagyok, szivesen segitek vagy kerdeseitekre valaszolok. Ugy tunik ez egy ismeretlen terulet eskuvo szempontjabol a magyaroknak, en pedig itt elve es csodalva a helyszint szeretnek valtoztatni ezen :-)
Szia Eszter!
Esetleg ha olvasod még a fórumot, szívesen beszélnék veled priviben! Marbella az esküvői uticélunk! Kérhetek elérhetőséget?
Előre is köszönöm.
Eszter
Reddomino nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
esküvő, házasságkötés, házasságkötés külföldön, külföldi esküvő



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 11:14 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.