Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Az utazás célja > Strandolás és vízi sportok


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2010-05-17, 16:21   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-05-17
Összes hozzászólás: 20
Hírnév szint: 0
DaveeD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.DaveeD már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás Búvárkodás, de hol...

Nekem egyik kedvenc sportom a búvárkodás, teljesen mindegy, hogy palackkal merülés, vagy csak a snorkerezés. Annyi a lényeg, hogy tengerben történjen, és tiszta legyen a víz, mert így meg lehet csodálni a sok szép vízalatti élőlényt.

Búvárkodtam eddig Horvátországban és Egyiptomban.

Horvátország is szép, de ha valaki igazi gazdag vízi élővilágot akar látni, azt Egyiptomban megtalálhatja.

Szeretném, ha ajánlanátok még hasonló szép helyeket, ahol érdemes egy párat merülni, és van bőven mit látni a tenger alatt is.
DaveeD nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-15, 12:37   #2 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Igazság az hogy amik hellyel közzel gyorsan elérhetőek és még meg is fizethetőek azok ezek, de ha kicsit többet is tud rá szánni akkor én még ajánlanám a Karib tengert, az Indiai óceánt mindenképpen, és persze a különböző természetfilmes csatornákról jól ismert Ausztráliai Nagy Korallzátony! Én ezekre a helyekre szeretnék majd eljutni... mondjuk a Nagy korallzátonynál rengeteg veszélyes élőlény él, de a szépsége már amit a filmeken és képeken láttam páratlan! Apropó veszély, remélem te nem a felelőtlen búvárok számát gyarapítod akikből sajnos egyre több van...
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2010-07-15, 16:05   #3 (permalink)
Tag
 
bokker logója
 
Csatlakozott: 10-04-14
Összes hozzászólás: 48
Hírnév szint: 0
bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.bokker már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
sorszan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Igazság az hogy amik hellyel közzel gyorsan elérhetőek és még meg is fizethetőek azok ezek, de ha kicsit többet is tud rá szánni akkor én még ajánlanám a Karib tengert, az Indiai óceánt mindenképpen, és persze a különböző természetfilmes csatornákról jól ismert Ausztráliai Nagy Korallzátony! Én ezekre a helyekre szeretnék majd eljutni... mondjuk a Nagy korallzátonynál rengeteg veszélyes élőlény él, de a szépsége már amit a filmeken és képeken láttam páratlan! Apropó veszély, remélem te nem a felelőtlen búvárok számát gyarapítod akikből sajnos egyre több van...
Szép helyek ezek... Csak nagyon sok pénzbe fáj, hogy ha tényleg el szeretnél ide jutni. Meg ha kint történik valami baleset, abból nem jösz ki túl jól, ennyire messze Mo.-tól.
bokker nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-16, 11:46   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
bokker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szép helyek ezek... Csak nagyon sok pénzbe fáj, hogy ha tényleg el szeretnél ide jutni. Meg ha kint történik valami baleset, abból nem jösz ki túl jól, ennyire messze Mo.-tól.
A balesetből sehol se jössz ki jól, de ha ezen aggódsz állandóan, akkor ennyi erővel sehova se menj el világot látni... Én bizony megnézném a Nagy Korallzátonyt, és tojok rá milyen veszélyek vannak. Persze az ésszerű óvintézkedéseket meg kell tenni, de azon túl ezen parázni? Az csak elrontja az élményt. Szerintem.
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-17, 13:05   #5 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

A megoldás egyszerű. Biztosítás. Egy másik topicban Tramcash postja is alátámasztja ezt, hogy nem ezen kell spórolni, ha valaki nyugodt nyaralást szeretne.

Mennyit, mire költesz az utazás során?

CubaFiesta
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 11:39   #6 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-11-24
Összes hozzászólás: 51
Hírnév szint: 15
sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.sorszan már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
bokker eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szép helyek ezek... Csak nagyon sok pénzbe fáj, hogy ha tényleg el szeretnél ide jutni. Meg ha kint történik valami baleset, abból nem jösz ki túl jól, ennyire messze Mo.-tól.
Egyet értek az előttem szólókkal! Egy balesetből, soha nem lehet olcsón kijönni, még ha a anyagi kár nem is ér mert legalább annyi esze van az embernek hogy utazás előtt kössön egy sima egyszerű biztosítást, vagy ha búvárkodik akkor az annak megfelelőt (illetve kinek milyen kell, ez a piac úgyis elég széleskörű, mindenki megtalálja azt amire szüksége van meg amit a pénztárcája enged, bár nem hiszem hogy ezen a pár ezren kellene spórolni) akkor legalább anyagi kár nem ér. Persze a nyaralásnak adott esetben fuccs, de ez a max.
sorszan nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 13:09   #7 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 10-01-26
Összes hozzászólás: 45
Hírnév szint: 0
Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Kitty már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Szerintem nagyon fontos az, hogy ha az ember elmegy búvárkodni akkor legyen megfelelő biztosítása. Mert ennél a sportnál nagyon könnyen meg van a baj és akkor szerintem mindenki csak bánkódna amiatt, hogy ha itthon megköti az ember a pár ezer forintos biztosítását akkor most mennyivel jobban járhatott volna mindenki. Szerintem igen is fontos, hogy mindenki kössön magának biztosítást illetve az is, hogy tudatában legyen azzal, hogy mire és miképpen fizet a biztosító. Szerencsére itthon egyre több biztosító cég foglalkozik egészen speciális biztosításokkal is. Én ennek csak örülni tudok, mivel ha az ember pontosan tudja, hogy milyen céljai vannak akkor annak találhat megfelelő biztosítást.
Kitty nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-26, 16:54   #8 (permalink)
Tag
 
Hiccs logója
 
Csatlakozott: 10-04-27
Összes hozzászólás: 55
Hírnév szint: 14
Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Hiccs már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Idézet:
Kitty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szerintem nagyon fontos az, hogy ha az ember elmegy búvárkodni akkor legyen megfelelő biztosítása. Mert ennél a sportnál nagyon könnyen meg van a baj és akkor szerintem mindenki csak bánkódna amiatt, hogy ha itthon megköti az ember a pár ezer forintos biztosítását akkor most mennyivel jobban járhatott volna mindenki. Szerintem igen is fontos, hogy mindenki kössön magának biztosítást illetve az is, hogy tudatában legyen azzal, hogy mire és miképpen fizet a biztosító. Szerencsére itthon egyre több biztosító cég foglalkozik egészen speciális biztosításokkal is. Én ennek csak örülni tudok, mivel ha az ember pontosan tudja, hogy milyen céljai vannak akkor annak találhat megfelelő biztosítást.
Egy extrém sportoló esetében egyetértek veletek, de egy sima nyaraláshoz, szerintem azért nem feltétlen szükséges, nem olyan nagy szerencse játék az.
Nekem például sosem történt törésem se semmi komolyabb bajom, amiért a tb-nek fizetnie kellett volna, na most kérdezem én ha kimegyek külföldre nem síelni akkor nyilván nem nő ennek az esélye sem!
Persze ha megtehetném nem haboznék, de évről évre már annak is örülök ha kijutok külföldre...
És az az esetenként 10 ezer ft/család, azért igen sokat számít!!! Vagyis abból a pénzből inkább maradunk még egy éjszakát vagy egy jobb szállodában szállunk meg!
Hiccs nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-29, 20:43   #9 (permalink)
Tag
 
CubaFiesta logója
 
Csatlakozott: 09-10-04
Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 68
Hírnév szint: 15
CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.CubaFiesta már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül CubaFiesta részére
Alapbeállítás

Idézet:
Hiccs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Egy extrém sportoló esetében egyetértek veletek, de egy sima nyaraláshoz, szerintem azért nem feltétlen szükséges, nem olyan nagy szerencse játék az.
Nekem például sosem történt törésem se semmi komolyabb bajom, amiért a tb-nek fizetnie kellett volna, na most kérdezem én ha kimegyek külföldre nem síelni akkor nyilván nem nő ennek az esélye sem!
Persze ha megtehetném nem haboznék, de évről évre már annak is örülök ha kijutok külföldre...
És az az esetenként 10 ezer ft/család, azért igen sokat számít!!! Vagyis abból a pénzből inkább maradunk még egy éjszakát vagy egy jobb szállodában szállunk meg!
Vitáznék veled tisztelettel. Nem vagyok BBP ügynök, nem tisztem megvédeni őket, de....
- Nagyon sok ország van ahol, te magad sem tudod, de könnyen "megehetsz/megihatsz" valamit. Vagy akár csak az immunrendszered nincs felkészülve azokra a baktériumokra, amik a célországban előfordulnak.
- Aztán a másik az, hogy volt már rá példa, hogy ezen spórolt az utas (pedig több szigetet jártak be, szóval nem éppen low cost volt a nyaralás) és amikor első kubai napjukon dokihoz kellett menni az előző szigeten elfogyasztott tengeri cuccok miatt, akkor a csoport többi tagjának is kissé kedvetlenné tette a napját
- Nem utolsó sorban tágra nyílt szemekkel várta, hogy a doki mennyit mondott. Amikor meghallotta magyarul is, akkor elátkozta a kagylókat, rákokat, felmenőjüket, éttermeseket és minden "koszos" országot.

(Persze nem én foglak meggyőzni, hogy párszáz forint sokba kerül naponta. Ahol 10 ezer egy hétre a BBP, ott inkább nézd meg újra a cégtáblát, hogy jó helyen jársz-e)



CubaFiesta
__________________
Kuba::Kubainfo :: Kubai hotelek
CubaFiesta nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2010-07-30, 20:39   #10 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 10-03-23
Összes hozzászólás: 7
Hírnév szint: 0
Itália a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Tudnék mesélni arról, hogy a mezei turistával mik szoktak néha történni, ha elkapja a lendület. Volt már aki annyira rákapott a pipázásra, hogy mást se csinált.
Aztán persze gyors tájékoztatás ellenére sem volt kellőképpen tájékozott, hogy kíváncsiságból bele ne szaladjon egy tengeri sünbe.

Ez egyébként mezei fürdőzőkkel is előfordulhat és ilyenkor is jól jön a biztosítás.
Itália nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-11-27, 13:33   #11 (permalink)
Tag
 
Barebow logója
 
Csatlakozott: 10-08-12
Hely: Horvátország, Mali Losinj
Összes hozzászólás: 32
Hírnév szint: 0
Barebow a hírnévhez vezető út elején jár.
Üzenetküldés Skype™-on keresztül Barebow részére
Alapbeállítás Snorkelezés Horvátországban

Sziasztok!

Felénk is van látnivaló, igaz én is csak palack nélül nézelődök, azért így is sikerült már látni sok szépet.
Pár kép róla:

buvarkodas-de-hol-01.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0448.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0490.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0502.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0520.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0530.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0599.jpg

buvarkodas-de-hol-100_0604.jpg
__________________
www.cromega.com
Barebow nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
búvár, búvárkod, merülés, snorkeling



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva



A pontos idő 13:03 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.