Utazás Fórum  

Vissza   Utazás Fórum > Utazás a gyakorlatban > Szálláskeresés


Válaszol
 
LinkBack Téma eszközök Keresés ebben a témában Megjelenítési módok
Régi 2011-04-04, 10:38   #1 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-04
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
MPAnna a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás Miért büntetik a kutyás szingliket?

Volt egy hét szabadságom, pihenni vágytam,több belföldi szállodának és panziónak írtam emailt, megírtam, hogy egyedül utazok, kistestű kutyámat (Westi) viszem magammal, mert nincs kire hagyni. Nagy meglepetésemre a legtöbb szálloda arra sem méltatott, hogy válaszoljon, amelyik válaszolt, vagy kutyát nem fogad, vagy 50%-os felárral büntetett, mert egyedül megyek, de kaptam olyan őszinte emailt is, hogy "sajnos Önt nem tudjuk fogadni" (vajon miért?) A kérdésem, miért büntetik a szállodák a szingliket, miért nem fogadnak minket szívesen, aki egyedül él üljön otthon, muszáj valakit vinnem magammal, hogy szóba álljanak velem, hogy elfogadják a foglalásomat, a kutyámat miért nem vihetem magammal???
MPAnna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-04, 11:32   #2 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ez egy jó kérdés, ám természetesen 2 oldala van.

A szállodákat a profit érdekli leginkább, így azt nézik mivel járnak jobban. Van aki ugyanis nem örül a kutyás társaságnak. Sok vendég negatívan éli meg, ha akár csak halk kutyaugatást hall szabadsága alatt.
Némi közvetlen plusz költségei is lehetnek a szállodának, mert ugyan biztos minden vendég biztosra mondja, hogy a kutyája nem piszkít oda sehova, ám valamiért mégis elő szokott ilyen fordulni.
Mindez a szállodák többségének úgy tűnik nem éri meg, vagy legfeljebb csak felár ellenében. Az egyedül utazóknak azért is drágább szokott lenni a szállás, mert egy csomó fix költség van. Egy egyágyas szoba nem fele akkora, mint a kétágyas. Ugyanúgy van benne fürdő, TV...

Persze van olyan hotel, panzió, aki pont arra hajt rá, hogy a kutyával utazókat kiszolgálja. Ebből a piaci szegmensből kívánnak bevételt szerezni, ami akár jó üzlet is lehet, hisz sokan vannak olyan helyzetbe, mint te. Ők mind nagy eséllyel választanak kutyabarát szálláshelyet.

Érdemes rákeresni a Google-ben, vagy pl. a http://kutyas-szallodak.lap.hu/ oldalon tájékozódni. Szerintem biztos fogsz megfelelőt találni.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Hirdetések
Régi 2011-04-04, 20:58   #3 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-04
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
MPAnna a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Köszi a hozzászólást és a kutyás-szállás oldalt, biztos igazad van és a szálloda tulajdonosoknak is, DE amivel még mindig nem értek egyet, az az egyedül utazóknak, vagy egyedül megszálló vendégnek fizetendő felár. Miért nem veszik tudomásul az utazási irodák és a szállás adók, hogy egyre több az egyedülálló, egyedül élő nő és férfi, akik nem feltétlenül nyugdíjas özvegyasszonyok vagy özvegyemberek, hanem aktiv fiatal vagy középkorú emberek, és ők is szeretnének utazni, nyaralni ha van rá lehetőségük, miért nincs szálloda egyedül utazó vendégeknek? Szingliknek szállodát!!!
MPAnna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-05, 08:47   #4 (permalink)
Tag
 
Csatlakozott: 09-10-03
Összes hozzászólás: 87
Hírnév szint: 15
Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.Edit már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Kicsit kapcsolódik a témához, de azért beírom. Az egyedül utazás, szállás nem csak a szingliket érinti. Az üzleti utakra érkezőket sem szokták közös szobában elszállásolni, még akkor sem ha munkatársak. És ebből van több, mint egyedül nyaralókból. Ez persze jól jön a szállodának, mert nekik muszáj szállást foglalni, akkor is ha drágább.

Ha nem ragaszkodsz a szállodához, akkor szerintem neked is könnyebb lenne falusi turizmuson keresztül szállást keresned, mert ezek igen nagy része családi házak, ahol talán rugalmasabbak a vendég kedvéért.
Edit nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-05, 13:39   #5 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 11-04-04
Összes hozzászólás: 3
Hírnév szint: 0
MPAnna a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Szia Edit,próbálkoztam a falusi turizmuson belül is, most akarok Húsvétra szállást foglalni, a probléma csak az, hogy a családi házakat min. 3 főtől adják ki....de elhatároztam, hogy azért sem adom fel!
MPAnna nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-04-06, 10:30   #6 (permalink)
Szenior tag
 
Csatlakozott: 09-10-10
Összes hozzászólás: 339
Hírnév szint: 15
traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.traveller már tett lépéseket hírnevének öregbítése felé.
Alapbeállítás

Ezzel az egyedül utazós témával nem nagyon fogsz tudni mit kezdeni.
A szállásadóknak az éri meg, ha minél nagyobb társaságokat fogadnak egyben. A 2 fő olyan általános, hogy azt veszik alapnak. Két fő felett sok helyen adnak kedvezményt, alatta pedig felárat kérnek.

Ez nem a te, vagy a szinglik büntetése, hanem egyszerűen gazdaságossági kérdés. olyan, mint egyedül autózni, kontra telekocsival utazni.

Szervezz be egy barátnőt, rokont, valakit, ha olcsóbban szeretnél szállást foglalni.

Azért a Google-el próbálkozhatsz. "Szingli hotel", "szingli wellness" kifejezésre van pár találat, de pl. az ünnepek környékét legtöbb helyen az akción kívülre teszik és simán lehet alapból drágábbak, mint máshol a feláras díj.
traveller nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-12-23, 17:58   #7 (permalink)
Új tag
 
Csatlakozott: 12-12-23
Összes hozzászólás: 2
Hírnév szint: 0
zoxx a hírnévhez vezető út elején jár.
Alapbeállítás

Pár napra kutya-panzióba is be lehet adni a kutyust. Napi párezer forintért vigyáznak rá, és még jól is érzi magát.
__________________
Városok távolsága
zoxx nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Címkék
kutya, szingli



Jelenlévő aktív tagok böngészik ezt a témát: 1 (0 tag és 1 látogató)
 
Téma eszközök Keresés ebben a témában
Keresés ebben a témában:

Részletes keresés
Megjelenítési módok

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz új témát
nem válaszolhatsz
nem csatolhatsz
nem javíthatsz hozzászólást

BB code is bekapcsolva
Pofik bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva
Trackbacks bekapcsolva
Pingbacks bekapcsolva
Refbacks bekapcsolva


Hasonló témák
Téma Téma szerzője Fórum Válaszok Utolsó hozzászólás
Koszóvóba miért érdemes utazni? Utazás Koszovó 1 2011-01-27 11:04


A pontos idő 20:06 , a GMT +1 időzóna szerint.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.